Augintiniai
Kinų Kuoduotieji Dog_20__20cat_1_622.jpg.xs

Prisijunk, arba užsiregitruok!
Augintiniai
Kinų Kuoduotieji Dog_20__20cat_1_622.jpg.xs

Prisijunk, arba užsiregitruok!
Augintiniai
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Augintiniai

Diskusijos apie visus naminius gyvūnus
 
rodiklisrodiklis  RegistruotisRegistruotis  Prisijungti  

 

 Kinų Kuoduotieji

Go down 
AutoriusPranešimas
Deimma
Naujokas
Naujokas
Deimma


Pranešimų skaičius : 19
Points : 51
Reputation : 0
Join date : 2010-04-17

Kinų Kuoduotieji Empty
RašytiTemos pavadinimas: Kinų Kuoduotieji   Kinų Kuoduotieji EmptyŠt. 04 17, 2010 11:59 pm

Kinų kuoduotieji šuniukai

Yra didingų, yra elegantiškų, yra gražių šunų, o Kinų kuoduotieji šuniukai tiesiog žavingi. Jų paskirtis - suteikti šeimininkams džiaugsmo ir sveikatos. Būdami tam tikra prasme ekstrasensais, šunys žino, ką reikia padaryti, kad pagerintų šeimininkei nuotaiką ir nuimtų nuovargį. Senais laikais juos guldydavo į ligonio lovą ir jie savo šiluma bei meile išgydydavo ne tik dvasią, bet ir kūną. Tarp kitko, šiuo metų animalterapija išgyveną tikrą bumą. Norint tuo įsitikinti, pakanka pasižiūrėti keletą laidų kabelinės televizijos „Animal planet“ kanalu.

Senovės actekai manė, kad pliki šuniukai padeda ne tik sergantiems astma, bet ir nuo daugelio kitų ligų. Mūsų laiku rykštė yra alergija. Dėl jos daugelis vaikų negali bendrauti su gyvūnais. Kinų kuoduotieji šuneliai yra problemos sprendimas! Jie neturi povilnio sluoksnio, o plauko struktūra labai panaši į žmogaus plauko struktūrą. Todėl jų vilna nesišeria ir nesukelia alerginės reakcijos net sergantiems šia liga. Tai, kad ši veislė nesišeria, pradžiugus net reikliausius švarai žmones.

Plikų šunų veislė yra apgaubta mitais ir legendomis. Manoma, kad dauguma bekailių veislių yra kilę iš Afrikos, iš čia ir giminės pavadinimas - Canus Afrikanus. Jie išgyveno ištisus amžius. Gyveno Meksikoje, Kinijoje, Turkijoje, Peru, Etiopijoje, Paragvajuje, Argentinoje. Viena legenda byloja, kad miške paklydęs vaikas vos nežuvo nuo šalčio, o jį radęs šuo atidavė jam savo kailiuką ir taip išsaugojo vaiko gyvybe. Nuo tada kiekvienoje vadoje gimsta dalis nuogų ir dalis - kailiuką turinčių šuniukų, kad jie visada galėtų ateiti žmonėms į pagalbą. Šie šuniukai yra be galo ištikimi visų vaikų draugai.

Meksikoje ypač gerbė šuniukus be kailiuko, nes manė, kad tai - vienas iš dešimties gėrio simbolių. Plikas šuniukas buvo tobulos, nesavanaudiškos meilės apraiška. Kai mirdavo šuns šeimininkas, kartų su juo laidodavo ir jo augintinį, todėl, kad pasak legendos, šuns dvasia iškeliaudavo paskui šeimininką. Aukščiausiame teisme, kur mirusieji turėdavo atsiskaityti prieš dievą už gerus ir blogus darbus, šuo visada liudydavo šeimininko naudai. Šuo buvo vienintelė nuosavybė, kurią buvo galima pasiimti į kitą pasaulį.

Šiuo metu Kinų kuoduotieji šunys, nepaisant savo pietinės kilmės, adaptavosi šiaurinėse šalyse (Norvegijoje, Kanadoje, Rusijoje), kuriose jaučiasi labai gerai. Esmė ta, kad ši veislė, nepaisant savo miniatiūrinių gabaritų, yra tvirta ir ištverminga. Daugelyje šalių ji atsirado visai neseniai ir pavergia vis daugiau ir daugiau gerbėjų. Iki šiol su šios veislės šuniukais užsiimdavo tik atskyri entuziastai (už tai jiems šlovė ir pagarba). Jeigu ne jų darbai ir meilė šiems šuniukams, mes dabar neturėtume šių žavingų būtybių.

inų kuoduotojo šuns veislė – labai sena ir, galbūt todėl, labai įdomi. Šunų pasaulėja ji pasižymi daugeliu unikalių ypatybių, todėl joje kiekvienas gali surasti kažką, tinkantį sau. Neįprasta išvaizda, grožis ir patogi priežiūra mažai, ką palieka abejingą. Iš esmės tai pakankamai judrūs gyvūnai, nors ne tiek, kiek pudeliai arba terjerai. Jie nėra agresyvūs, kartais būna nedrąsūs ir šalinasi svetimų, myli žmones ir puikiai sutaria su kitais gyvūnais.

Būdami temperamentingi, jie nelinkę be reikalo loti. Kinų kuoduotieji – lengvai auklėjami, inteligentiški, mėgstantys kontaktuoti ir dievinantys švelnumą. Jie džiugina ne tik šeimininką, bet ir visus šeimos narius. Be to, skirtingai, nei kitos rytų veislės, jie labai prisiriša prie žmonių. Šios veislės kalės pasižymi kaip geros motinos. Lengvai atsiveda šuniukus ir žaidžia su jais net jiems paaugus. Vadoje būna nuo 1 iki 9 šuniukų, bet dažniausiai – 3 – 5. Kinų šunys gyvena ilgai, apie 11 – 14 metų, kas aiškinama sveika genetika. Kailio nebuvimas – genetinė mutacija, o ne genetines defektas. Tai yra priežastis to, kad nepaisant savo plikumo, jie retai serga ir visai nėra tokie gležni, kaip gali pasirodyti.

Šios veisles šunys išsiskiria sveikata ir ištverme. Teisingai prižiūrėdami, rodydami meile ir dėmesį jūs būsite apdovanoti ypatingu prie raiškumu ir draugyste, kurie yra vieni iš maloniausių kinų kuoduotojo charakterio bruožų. Plikų šuniukų oda šilta ir švelni, be to, pakankamai tvirta ir nelinkusi į traumas. Plikai puikiai pakelia karštį ir apskritai mėgsta saulę. Šviečiant pirmiesiems balandžio saules spinduliams jie įdega, kaip ir žmonės, o viduryje vasaros jų oda labai tamsėja ir, kontaktuodama su baltais plaukais, labai gražiai atrodo. Žiemą įdegis dingsta. Ilgiems pasivaikščiojimams šaltuoju metų lauku geriau aprengiate šuniuką šiltu kombinezonu.

Kinų kuoduotieji yra dviejų rūšių – plikų ir pūkuoti, kurie taip pat skirstomi į tipus „Elnias“. Pasižymi plonais ir lengvais griaučiais, šio tipo šunys yra elegantiškesni. Tarp pat jų kartais pasitaiko per daug emocionalių būtybių „Ponio“ tipo šunys yra tvirtesni, turi tvirtesnius griaučius. Jie ramesni, laibiau savimi pasitiki, tai dažnai padeda jiems laimėti parodose.

Svoris ( žinoma, mes kalbame apie normalaus sudėjimo šunis) taip pat priklauso nuo tipo. Šuniukas „Elnias“, būdamas apie ę0 cm ūgio, sveria apie 3-3,5 kg, o to paties ūgio tvirtas „Ponis“ – 4-4,5 kg. Tačiau skirtumas į tipus yra sąlyginis. Šunų ūgis gali labai skirtis. Standartiškai idealiausias ūgis yra nuo 23 iki 33 cm. Parodose galima išvysti daug šunų, peraugusių idealią ribą. Taip pat jų visų svoris yra didesnis už standartuose nurodytą maksimumą – 5,5 kg. Žymiau variuoja ir plikų veislės atstovų turimas plaukų kiekis. Šuo gali turėti retą kuodą (kartais jo visai nėra), kuokštelį ant uodegos ir praktiškai nuogas letenas – standartai tai leidžia. Tokių šunų oda visiškai švari (galimi nebent atskiri plaukeliai ant liemens).

Užtat parodų čempionai „aprengi“ daugiau ir tai daro juos panašius į mažus arkliukus. Jų kuodas dažnai perauga į prašmatnius kirpčiukus, tankūs plaukai auga ant letenų ir uodegos. Galinės ir priekinės galūnės apaugusios aukščiau, nei reikia. Tokius šunis parodoms atidžiai ruošia. Tačiau puiki anatomija ir harmonija šunų, parodos ringe demonstruojančių lengvus judesius, visada svarbesne, nei jų plaukų kiekis.

Kinų kuoduotųjų veislės pūkuotukai tankiui ir ilgo plauko kailiu. Yra dvi rūšys: pirma – su tankiu, vienodo ilgio kailiu ir, kaip taisyklė, kabančiomis sunkiomis ausimis (tokio šuns vaizdą ir judesiai labai primena miniatiūrinė afganų kurto kopiją); antra rūšis – su trumpesniu kailiu ir stačiomis ausimis. Žinoma, pūkuotukams reikalinga speciali kailio priežiūra.

Dar viena puiki šios veislės ypatybė yra spalvų diapazonas – nuo vientonių iki marmurinių ir dėmėtų. Kinų kuoduotieji būna visų atspalvių, kokius turi kitos veislės.

Taip pat įdomi šios veislės ypatybė – dantys. Charakteringas sukandimas – žirklių tipo, kaip ir daugelio veislių šunų. Pliki šuniukai gali neturėti kelių dantų. Dažnai kai kurie pieniniai dantys nesikeičia į nuolatinius, todėl vieno ar dviejų dantų gali nebūti (kas neturėtų jūsų šokiruoti. Tai absoliučiai netrukdo jiems valgyti daug, praktiškai viską ir su dideliu malonumu). Tokia dantų ypatybė genetiškai susijusi su beplaukystės genu, todėl parodose nėra į tai atsižvelgiama. Pūkuotukai, neturintys šio geno, atitinkamai turi pilną dantų komplektą.

Pabaigai norėtųsi išsklaidyti kelis su veisle susijusius mitus. Pliko kinų kuoduotojo šuns kūno temperatūra yra tokia pati, kaip ir kitų šunų – apie 38,5 C. Tiesiog liečiant nuogą odą ji atrodo karštesnė, nes nėra kailio izoliacijos.

Nuo sena pliki šunis turi galinčių gydyti reputaciją, jie padeda esant astmai, reumatizmui, nemigai ir įvairiems skalismams. Nuomonė apie jų gydomąsias savybes kol kas nepaneigta ir neįrodyta. Tikriausiai senos legendos atsirado ne iš nieko, o tikėti jomis ar ne –sprendžia kiekvienas atskirai. Tačiau visa tai tinka tik plikos rūšies šuniukams.

Kinų kuoduotieji šunys – ne vegetarai. Mėsą jie mėgsta taip pat, kaip ir kitų veislių atstovai, tačiau nuo jų šuniukas skiriasi tuo, kad mėgsta vaisius ir daržoves. Apelsinai, vynuogės, obuoliai, agurkai, pomidorai, kopūstai arba persikai (visi vaisiai ir daržovės – tai patikrinta) labai pradžiugins pliką jūsų šuniuką ar pūkuotuką. Šie šunys, nesiskundžiantys stipria sveikata, kaip ir visi kiti, reikalauja profilaktiškų patikrinimų.
Atgal į viršų Go down
 
Kinų Kuoduotieji
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Augintiniai :: Šunys :: Veislės-
Pereiti į: