Augintiniai
Egzotai Dog_20__20cat_1_622.jpg.xs

Prisijunk, arba užsiregitruok!
Augintiniai
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Augintiniai

Diskusijos apie visus naminius gyvūnus
 
rodiklisrodiklis  RegistruotisRegistruotis  Prisijungti  

 

 Egzotai

Go down 
AutoriusPranešimas
dina
Naujokas
Naujokas
dina

Pranešimų skaičius : 16
Points : 24
Reputation : 0
Join date : 2009-04-30

Egzotai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Egzotai   Egzotai EmptyKv. 04 30, 2009 12:33 am

Ši veislė palyginti nauja, išveista Jungtinėse Amerikos Valstijose šeštajame dešimtmetyje, sukryžminus Amerikos trumpaplaukes su persų katėmis. Šiuo bandymu norėta suteikti daugiau persiškos išvaizdos Amerikos trumpaplaukei katei, bet visai negalvota sukurti naują tipą. Panašus bandymas buvo atliktas ir Didžiojoje Britanijoje po Antrojo pasaulinio karo, kai britų trumpaplaukių trūkumas vertė veisėjus veisimui panaudoti persus. Tačiau tai buvo vienkartinis bandymas Didžiojoje Britanijoje, ši veikla buvo sustabdyta.
Amerikiečių programa, regis, turėjo du tikslus.

Vienas – pasak kai kurių JAV kačių augintojų, buvo parodyti akivaizdų parodos teisėjų patyrimą vertinant persų kates.

Antras – sukurti „lengvai prižiūrimą“ „persą“, kuris turėtų visą persų kačių žavesį ir ypatybes, tačiau jo priežiūra nebūtų tokia sudėtinga.
Vis dėlto šios programos rezultatais pasipiktino Amerikos trumpaplaukių kačių veisėjai, kurie norėjo savo veislę išsaugoti gryną ir buvo sutrikdyti nuolatinių veislės pokyčių, atsiradusių bandymo metu. Pakito kailio tekstūra, jis tapo minkštas, „pliušinis“, be to, padidėjo ir suapvalėjo akys, sutrumpėjo snukis. Taip pat buvo manoma, kad kai kurie veisėjai bandė suporuoti Amerikos trumpaplaukes kates su Burmos katėmis, kurių genetika kai kam kėlė abejonių.
1966-aisiais nuspręsta suteikti vardą naujai gautam hibridui – egzotinis trumpaplaukis. Kitais metais ši nauja veislė buvo pirmą kartą pristatyta parodoje, 1969 m. buvo įkurtas šių kačių augintojų klubas, kuris siekė veislės pripažinimo. 1972 m. egzotinės trumpaplaukės katės buvo pripažintos JAV ir jų kryžminimas buvo griežtai kontroliuojamas. Buvo leidžiama kergti egzotinius trumpaplaukius su Amerikos trumpaplaukėmis katėmis, egzotinius trumpaplaukius tarpusavyje bei persų ilgaplaukius ir egzotinius trumpaplaukius. Šia veisle buvo susidomėta ir Didžiojoje Britanijoje.Egzotinis trumpaplaukis yra trumpo plauko „persas“. Geriausias šios veislės populiarumo patvirtinimas – amerikiečių mėgstamas pavadinimas „pliušinis meškiukas“ (teddy bear cat).
Iš esmės šios veislės katės atitinka tuos pačius tiek fizinius, tiek spalvinius standartus, kaip ir persų veislės katės, išskyrus kailį, kuris nors ir trumpas, tačiau yra kiek ilgesnis, nei įprasta trumpaplaukėms katėms.
Egzotinės katės yra ramios, švelnios, “inteligentiškos”. Jos mėgsta komfortišką gyvenimą namuose ir yra puikios kompanionės, lengvai auklėjamos. Jos gerai sugyvena su kitais gyvūnais. Myli vaikus, žaismingos, ir šį polinkį šsaugo netgi sulaukusios garbaus amžiaus.
Nereikalauja tokios priežiūros kaip persai, bet kasdieninis šukavimas yra būtinas, kad būtų pašalinti negyvi plaukai.
Egzotinių kačių veisimas yra sunkus. Paprastai katė atsiveda iki 4 kačiukų, bet maždaug pusė iš tų kačiukų būna ilgaplaukiai. Sunku iš karto nustatyti, kurie kačiukai yra ilgo, kurie - trumpo plauko. Katės kačiukus atsiveda pakankamai sunkiai, nes kačiukų galvos yra masyvios, apvalios formos.

Egzotai Egzotu-trumpaplauke-kate_1_850.jpg.xs
Atgal į viršų Go down
 
Egzotai
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Augintiniai :: Katės :: Veislės-
Pereiti į: