Augintiniai
Šuns dresūra Dog_20__20cat_1_622.jpg.xs

Prisijunk, arba užsiregitruok!
Augintiniai
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Augintiniai

Diskusijos apie visus naminius gyvūnus
 
rodiklisrodiklis  RegistruotisRegistruotis  Prisijungti  

 

 Šuns dresūra

Go down 
AutoriusPranešimas
Ellina
Admin
Ellina

Pranešimų skaičius : 120
Points : 1209
Reputation : 13
Join date : 2009-04-12

Šuns dresūra Empty
RašytiTemos pavadinimas: Šuns dresūra   Šuns dresūra EmptyPir. 04 13, 2009 2:16 am

Dresavimas su pavadėliu

Prieš mokant šunį vaikščioti su pavadėliu, šunelis turi priprasti prie „vaikiško“ antkaklio. Kitas žingsnis – išvesti jį į sodą ar kiemą, kur yra pakankamai erdvės. Patubdyk šunelį sau iš kairės, prisek pavadėlį ir paragink eiti pirmyn laikydamas prieš nosį skanėstą ar žaislą. Kai šunelis pradės eiti šalia, tark „greta“ ir pagirk jį. Jei šunelis pradės eiti toli, sustabdyk jį, grąžink į vietą ir pradėk viską iš naujo. Pamažu jis išmoks komandą „greta“ ir eis šalia be jokių gardėsių ar žaislų. Šį pratimą galima atlikti dar tada, kai šunelis neperėjo viso skiepų kurso. Atėjus laikui, kai šuneliį jau bus galima išsivesti iš namų, jis jau mokės gražiai eiti su pavadėliu.


Komanda „sėdėt“

Paimk į ranką skanėstą, parodyk šuniui. Laikyk skanėstą jam prie nosies taip, kad siektų jį paimti. Pakelk ranką šuneliui virš galvos taip, kad norėdamas pasiekti skanėstą, šuo turėtų kelti galvą, o užpakalį turėtų nuleisti ant žemės. Kai tik taip atsitiks, ištark „sėdėt“ ir duok jam skanėstą. Paskui būtinai pagirk šunelį.


Komanda „pas mane“

Kad išmokytum savo augintinį ateiti pas tave, paprašyk kitą šeimos narį patupdyti jį keleto metrų atstumu nuo tavęs. Paimk vieną jo maisto dubenėlį su ėdalu, parodyk šuneliui, ištark jo vardą ir duok komandą „pas mane“. Komandą tark džiugiu balsu, kad labiau jį paskatintum. Kai šunelis atbėgs pas tave, duok jam ėdalo ir pagirk.


Komanda „gulėt“

Laikyk skanėstą delne taip, kad kyšotų tik jo kraštelis. Ranką padėk ant žemės. Šunelis kaip įmanydamas stengsis pasiekti gardumyną ir greitai supras, kad tam jis turi atsigulti ant žemės. Kai tik šunelis atsiguls, ištark komandą „gulėt“ ir duok jam skanėstą. Elkis taip, kad šunelis jaustųsi labai gudrus ir protingas.

dogs.dar.lt
Atgal į viršų Go down
https://auginu.lithuanianforum.net
 
Šuns dresūra
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Augintiniai :: Šunys :: Dresūra-
Pereiti į: